Workshop

Agile QA

Agilní QA

Dnešní svět software je Agilní. Někdy více, někdy méně, ale všichni se shodneme na to tom, že je to správný směr, který přináší spoustu výhod, ale s nimi i spoustu změn.
Mění se jak plánujeme, vyvíjíme, doručujeme, myslíme a logicky tedy i jak testujeme. Přesněji řečeno, celá oblast kvality se mění a v duchu Agile se vše zrychluje, zkracuje a posouvá doleva. Ale cíle zůstávají pořád stejné - doručit software, který funguje a přináší hodnotu.
Testing a QA může, a měly by, v Agilním prostředí vzkvétat, ale bohužel tomu tak často není. Testování trpí stejnými nemocemi, jako v tradičním vývoji, testeři jsou ti, co jen dělají problémy, na testování není nikdy dost času, začíná se pozdě … prostě “nutné zlo”.
Cílem tohoto workshopu je si ukázat, kde bychom chtěli být, poznat kde jsme a pochopit jaká cesta je před námi, co nás na ní čeká a jak se neztratit.
Agile otevírá v této oblasti mnoho možností, je jen třeba je vidět, nebát se a společně s celým týmem je realizovat.

Pro koho je workshop určený?

  • Testery
  • Test Managery
  • Vývojáře
  • Scrum Mastery
Zaměříme se na téma testování a kvality v Agilním prostředí, ale nebudeme probírat úplné základy testování, a vyhneme se rovněž i základům Agile. Proto vyžadujeme základní znalost této oblasti.
Víte co je to functional testing, defect, test case, severity, iterace, user story či retrospektiva? Slyšeli jste někdy o exploratory testování a dokážete vyjmenovat alespoň pár jiných praktik? Pak je tento kurz pro Vás.
Pokud jste ale úplnými nováčky, nikdy jste netestovali, nebo právě začínáte, pak byste si tento kurz pravděpodobně neužili.

Obsah kurzu:

Vojtěch je velkým zastáncem vizualizace a Mind Map, tak vám obsah kurzu představí právě jako Mind Mapu. Každá z větví se bude vždy skládat z teorie, cvičení a příkladů z praxe. Podělí se s Vámi rovněž o spoustu materiálů, check listů a odkazů na užitečné zdroje.
Zobrazit Mind Mapu v PDF
Workshop můžeme připravit i jako interní na míru dle Vašich požadavků a to jak v českém tak i v anglickém jazyce.

Termíny:

3. - 4. červen 2024 Praha
 

Cena:

16 800,- Kč bez DPH.
Zákazníkům bez českého IČ fakturujeme v EUR dle aktuálního kurzu.
V ceně kurzu s osobní účastí je zahrnuté občerstvení a oběd. 

Lektor:

Vojtěch Barta

IČ: 25071505
DIČ: CZ25071505

Adresa:
Edutrea s.r.o., Jeremenkova 17, Praha 4

Kontakt:
info@edutrea.cz

Scroll to top