Náš tým, konzultanti, lektoři

Edutrea je tým odborníků, z nichž všichni mají bohaté zkušenosti s vedením procesů, řízení projektů a implementací agilní metodiky v rámci různých typů organizací. Těžíme z týmové spolupráce, kde jsme v požadavcích našich klientů schopni vyjít vstříc i velkým výzvám.

Jaroslava Ceplechová

Jarka pomáhá společnostem pochopit agilní přístup, motivovat je na jejich cestě a změnit své myšlení prostřednictvím vzdělávacích kurzů, pořádáním odborných akcí i budováním týmu odborníků a nastavení spolupráce u klientů. Vyvíjí a organizuje inspirativní akce pro česko-slovenskou agilní komunitu a zkušenosti má i s organizováním a s přípravou mezinárodních akcí. Zaměřuje se nejen na odborný obsah, ale také učení se praxí, nekonvenční formáty, vytváření sítí a sdílení odborných zkušeností.

Rastislav Duriš

Rasťo je facilitátor a organizační psycholog, který se specializuje na lidskou stránku, Agile a systematický přístup k rozvoji organizací. Lídry a týmy učí samořízení a decentralizaci. Do ČR přináší globální přístupy na podporu organizačních transformací, jak Raketový model týmové práce, Management 3.0, Gamestorming, BetaCodex Network, Lean Change Management či Liberating Structures. Ve své konzultační a tréninkové praxi nejčastěji spolupracuje se Scrum mastery, agilními kouči a projektovými) manažery.

Zdeněk Macháček

Zdeněk se zaměřuje na strategické poradenství, vzdělávání a popularizaci nových trendů businessu a podnikového IT. Také se specializuje na využití agilních a Lean Start-up přístupů při vytváření nových produktů a služeb. Pomáhá také firmám s uplatňováním agilních přístupů do jejich vlastního fungování. Při těchto konzultacích využívá svých bohatých zkušeností z široké škály IT projektů i dlouhodobé zkušenosti ze samotného vývoje.

Šimon Vlachynský

Šimon funguje více než šest let jako Scrum Master, a to jak v ryze českých, tak i mezinárodních kolektivech. Je autorem několika interních tréninků firem, přičemž svého času byl organizátorem “Scrum Erasmu” - výměnných mezi firemních návštěv za účelem získání inspirace nejen v oblasti agilní kultury. Má zkušenosti s klasickými agilními frameworky, onboardingem nových kolegů nebo také s nastavováním produktu i týmových cílů. Srozumitelně umí nastavit a vysvětlit metriky takovým způsobem, aby pomáhaly s progresem stanovených cílů. K práci přistupuje lidsky, a zároveň dovede poskytnout konstruktivní rady pro pokrok v rámci seberozvoje.

 

Jaroslav Orság

Jaro je srdcem vývojář a velmi rád se obklopuje fascinujícími technologiemi. Také má rád, když požadavky dávají smysl a když je pracovní prostředí motivující. Vidět, že produkt, na kterém pracuji, neskončí v šuplíku, ale u někoho, kdo ho potřebuje, je k nezaplacení. Podporuje sdílení zkušeností v agilní komunitě, jeho současná role v Edutrea je hlavně jako moderátor Open Space Technology.

Lukáš Gregovský

Lukáš se pohybuje již více než 20 let v agilních týmech, nejdříve jako vývojář a vedoucí vývojových týmů, následně jako Scrum Master a agilní mentor a aktuálně jako Product Owner a manager.
Podílel se na několika agilních transformací a to i ve velkých firmách jako je Seznam a Notino.
Rád se učí nové nástroje a techniky, které pak zavádí do praxe. Své zkušenosti sdílí formou workshopů a aktivně se o ně dělí v agilní komunitě. Zároveň se nebojí říkat pravdu, která může být někdy nepříjemná, ale pomáhá věci posouvat.

Jiří Zámečník

Jirka má mnohaleté zkušenosti s budováním a vedením agilních teamů v R&D se zaměřením na vnitro-teamovou komunikaci a teamovou efektivitu. Ve své práci využívá hlubokých znalostí agilních principů a zdravého rozumu v kombinaci s citem pro situace a lidi, kteří se v nich vyskytují. Své zkušenosti předává formou školení, kde se opírá o reálné zkušenosti s implementací paradigmat, které často dobře vypadají v učebnicích, ale realita jejich zavádění je mnohdy komplikovaná.

Peter Šinkovič

Peter má více než 10 let zkušeností s manažerskými pozicemi, kde se potýkal s výzvami korporátních a středně velkých podniků. Pracoval v lokálních týmech na Slovensku a v Čechách, ale také v zahraničí – na Filipínách, v Singapuru a v Pákistánu. Baví ho práce s lidmi - považuje je za klíčové faktory úspěchu, rád překonává výzvy a hledá řešení. Věří v otevřenost a transparentnost jako pozitivní katalyzátor změny. Během své celé profesionální kariéry se věnoval agilním metodikám. Sám sebe vidí jako agilního pragmatického člověka, který dodržuje stanovená pravidla, ale zároveň vnímá kontext sledované problematiky a prostředí, ve kterém se řeší aktuální problém. Na svých školeních kombinuje teorii s praktickými zkušenostmi a vždy rád uvítá dobrou diskusi.

Luděk Škaroupka

Luděk se zaměřuje na odkrývání netransparentnosti v procesech, proudění kontextu mezi lidmi, na správné cíle a jejich naplňování přes sehrané týmy. Přes 5 let se pohyboval v různých rolích v rámci obchodu, zákaznické podpory a projektového managementu, kde nasbíral cenné zkušenosti o pohledu zákazníků a stakeholderů, o problematice menších i větších firem, jejich interních procesech a prioritách. V posledních 6 letech se věnuje vlastně tomu stejnému už ale z leaderovské pozice, kdy se zaměřuje na agilní principy, rozvoj lidí, talentový koučink (Gallup) a OKR.

Adam Řehoř

Adam je agilní kouč, který pomáhá nejčastěji startupům, kteří se dostali do stavu, kdy už je potřeba všemu dát řád. Nemá rád složité procesy a nejoblíbenější jeho otázka je "proč". Rád používá "selský rozum" a proto mu je agilní mindset velmi blízký. Jakožto bývalý vývojář zná ten pocit, být na druhé straně barikády a proto ví, jak důležité je umět věci správně komunikovat. Rád používá frameworky, které jsou pružné a dobře škálovatelné. Rád si vyhrne rukávy a nebojí se ušpinit. Předchozí zkušenosti mu tak umožnují pomáhat rozvíjet ostatní a dávat i jiný pohled na věc.

Eliška Furtkevičová

Eliška si prošla různými pozicemi od admina, finančního analytika, people manažera, scrum mastera a nyní pracuje na pozici agilního kouče. Zkušenosti má ze Scrumem, Kanbanem a SAFem, oslovil ji Management 3.0. Aktivně se věnuje CliftonStrenght koučingu. Co ji nejvíce baví a čemu věří je práce s lidmi. Své zkušenosti ráda předává také dál formou školení a workshopů.

Ondřej Suchánek

Ondra je agilní kouč, který pracuje v první linii při posilování agilního mindsetu nejen u týmů, ale i v rámci organizací. Jeho heslem je používat zdravý rozum a hledat cesty k větší transparentnosti a efektivitě. Pomáhá nastavit smysluplné metriky, bořit hradby mezi IT a zbytkem firmy a nastavit spolupráci tak, aby z ní měly všechny strany užitek. Miluje Scrum a LeSS, zabývá se osobnostními typy a podílí se na tvorbě workshopů a interních školeních.

Externí spolupracovníci

Alena Bořilová

Alena má bohatou praxi v HR na manažerských pozicích (19 let) v SME, korporátních i start-up firmách. Působí jako „hodinový HR manažer“ ve velkých i malých firmách, kde buduje HR, školí recruitery a manažery. Specializuje se na nastavení náboru a inzerce, HR marketing, vzdělávací a rozvojové koncepce, transformaci firemní kultury a změnu strategií. Je certifikovaným individuálním i týmovým koučem, realizuje rozvojové programy a workshopy, věnuje se mediaci konfliktů a koučování firemních vizí a strategií. Se svými klienty pracuje také na efektivní zpětné vazbě, motivaci týmů, emočním leadershipu a firemních konstelacích.

Geir Amsjo

Geir má zkušenosti s vývojem software od konce 80. let v mnoha různých rolích. Jeho zkušenosti sahají od malých až po velké společnosti, od software po elektroniku a mnoho dalších oblastí. Geir vždy používá silnou kombinaci výukových a koučovacích dovedností, aby účastníkům kurzu poskytl co nejlepší hodnotu za své peníze. Dosud certifikoval více než 3000 CSM a CSPO.

Vojtěch Barta

Vojta se v oblasti QA, Testování a Agile pohybuje už dvanáctý rokem. Pracoval jak v kolokovaných tak distribuovaných týmech, kdy jeho cílem bylo vždy doručit reálnou hodnotu v očekávané kvalitě. QA je daleko více než jen testování, ale testování je a vždy bude důležitou součástí každého projektu. Své praktické zkušenosti předává formou školení či konzultací. Má rád harmonii a rovnováhu mezi strukturovanými a nestrukturovanými přístupy.

Benjamin Sommer

Benjamin je profesionální agilní kouč, trenér a inovační mentor. Je celosvětově uznáván jako odborník na agilitu a scrum a je držitelem dvou nejvyšších certifikátů v oboru: CST (Certified Scrum Trainer) a CEC (Certified Enterprise Coach) u Scrum Alliance. Zaměřuje se na pomoc organizacím dosáhnout obchodní agility, aby produktové týmy zrychlily svoji práci a poskytly větší hodnotu.

Eva Macháčková

Eva se zaměřuje na poradenství pro střední a vyšší management v oblasti optimalizací a zvyšování efektivity. Má ráda výzvy, které představují komplexní témata jako je řízení rozsáhlých reorganizací a transformací, a to jak na straně businessu, tak i pro IT. Při své práci dokáže Eva zúročit také své zkušenosti z pozice Agilního kouče a Product ownera z tvorby a zavádění metodologií a hledání optimalizačních řešení v řadě odvětví, například v bankovnictví, telekomunikacích, utilitách a veřejném sektoru. Své zkušenosti ráda předává také dál formou školení a workshopů.

Jiří Tůma

Jiří má téměř 15 let zkušeností v oblasti produktového managementu. Jeho kariéra začala v B2C sektoru u AVG, ale brzy se přesunul do B2B, kde působil v Y Soft, GoodData a DataWeps / Heureka. Nyní v Invicti pomáhá AppSec týmům zabezpečovat aplikace efektivněji. V Edutrea se specializuje na produktová témata a je jako odborný garant součástí organizačního týmu Product inAgile. Mimo pracovní život se Jiří věnuje svým nejvzácnějším „produktům“: rodině, přírodě (zejména své zahradě) a hudbě.

Jan Bárta

Jan je advokát a partner advokátní kanceláře zaměřující se primárně na právo moderních technologií, zejména na IT právo, právo duševního vlastnictví a GDPR. Ve své praxi a v Edutree se věnuje poradenství korporátní klientele či privátním investorům, a to se zaměřením na smlouvy a strategické poradenství. Mezi jeho hlavní zájmy patří i agilní smlouvy, a to hlavně v oblasti IT.

 

Marek Čatloš

Marek se věnuje transformacím organizací, vzdělávání a vedení agilních komunit. Jeho vášní je rozvoj lídrů v oblasti přístupu k lidem, budování kultury a budování transparence vůči sobě a organizaci. Věnuje se rozvoji týmů a oddělení v oblasti organizační psychologie, ale i nastavení procesů, automatizaci v oblastech code review a automatizovaného testingu.

IČ: 25071505
DIČ: CZ25071505

Adresa:
Edutrea s.r.o., Jeremenkova 17, Praha 4

Kontakt:
info@edutrea.cz

Scroll to top